Podłoga imitująca markur w naszej łazience

Projektując łazienkę czy też kuchnie coraz częściej poszukujemy wyjątkowych pomysłów które sprawią, iż nasze podłogi oraz ściany będą wyglądały wyjątkowo. Z pewnością warto przyjrzeć się płytkom imitującym kamień, mogą być to płytki w kolorze oraz strukturze marmuru czy też granitu. Dostępne są odcienie jasne jak również mogą być to płytki w kolorach zielonym czy też niebieskim. Jeżeli zależy nam na jakości wybieramy gatunek pierwszy, w tym przypadku często będzie to gres szkliwiony rektyfikowany. Oznacza to, iż płytka została docięta ze wszystkich stron, posiada ostre, równe brzegi dzięki czemu możemy wyeliminować grubą fugę, stworzyć bardzo jednolitą powierzchnię zarówno na podłodze jak również na ścianie.

Dlaczego warto wybrać imitację kamienia?

Marmur już od starożytności był wykorzystywany jako kamień stosowany we wnętrzach, na podłogach oraz ścianach. Obecnie nowe technologie pozwalają uzyskać płytki gresowe które będą do złudzenia przypominały kamień naturalny. Gres jest bardzo dobrym materiałem, jest on odporny, wytrzymały, wykonany jest z użyciem kamionki szlachetnej która wypalana jest w temperaturze 1250 stopni Celsjusza, dodatkowo materiał jest prasowany. Technologia produkcji nadaje mu dużej wytrzymałości, dlatego bardzo dobrze sprawdza się na podłodze, dodatkowo jest to także materiał mrozoodporny, co sprawdzi się na zewnątrz w przypadku balkonu oraz tarasu. Projektanci wnętrz coraz częściej wykorzystują płytki marmurowe ze względu na dużą dostępność oraz przystępne ceny. Wielu producentów płytek oferuje ciekawą kolorystykę, fakturę przypominającą kamień naturalny co pozwoli nam uzyskać bardzo ciekawy efekt w naszych wnętrzach.

Marmurowa podłoga oraz ściana może być początkiem bardzo interesującej aranżacji naszej łazienki, jest to chłodna elegancja, która może być dodatkowo podkreślona za pomocą różnego rodzaju listew metalowych, okuć, szkła oraz luster. Tego typu połączenia będą bardzo gustowne, jeżeli poszukujemy wyjątkowego pomysłu na łazienkę będzie to z pewnością bardzo dobry pomysł.

Jeżeli decydujemy się na podłogę w stylu marmurowym warto wybrać model Atlanta, płytki te dostępne są na stronie internetowej https://e-plytki.eu/pl/c/ATLANTA/7536. Możemy wybierać różne rozmiary, także kształt kwadratowy oraz prostokątny, dzięki czemu płytki z łatwością dopasujemy do rozmiarów różnych pomieszczeń. Płytki pierwszego gatunku możemy łączyć używając wąskiej fugi, co z pewnością przełoży się na elegancki wygląd naszej łazienki czy też kuchni.