Wytrzymałe i estetyczne płytki podłogowe

Wybór płytek do nowej łazienki zarówno na podłogę jak i na ściany nie zawsze jest łatwy, obecnie dostępnych jest wiele modeli płytek ceramicznych oraz gresowych, płytek o różnych wielkościach. Warto poszukiwać materiałów wytrzymałych, które będą odporne na wodę, nie będą nasiąkały oraz będą łatwe w utrzymaniu. Z pewnością w przypadku podłogi najlepiej sprawdzi się gres, możemy wybrać gres szkliwiony, również gres polerowany. Faktura oraz kolorystyka płytek może być dowolna, możemy wybrać płytki imitujące kamień, podłogę drewnianą oraz wiele różnych płytek w jednolitym kolorze.

Płytki gresowe to doskonały pomysł na podłogę w łazience

Dostępne są płytki rektyfikowane, są to płytki gatunku I, odpowiednio docięte aby posiadały ten sam rozmiar, idealnie do siebie pasowały. W tym przypadku producenci określają, że płytki docinane są z dokładnością do 0,2 mm, kąty płytek wynoszą 90 stopni. Dzięki temu można stworzyć podłogę równą, zminimalizować fugi. Z pewnością płaszczyzna będzie bardzo jednolita, jest to bardzo ciekawe rozwiązanie jeżeli poszukujemy podłogi równej oraz estetycznej. Płytki gresowe niewrażliwe są na chemikalia, zatem możemy do mycia użyć standardowych środków które mamy w domu. Gres jest także odporny na zarysowania oraz zabrudzenia. Jeżeli poszukujemy podłogi o wyjątkowym wyglądzie wówczas bardzo dobrym pomysłem będzie gres polerowany, często znajdziemy podłogi tego rodzaju w salach konferencyjnych, halach czy poczekalniach. Możemy wybrać także płytki antypoślizgowe, w przypadku płytek z gresu polerowanego należy pamiętać o odpowiedniej impregnacji, która przedłuży trwałość oraz ułatwi usuwanie zabrudzeń.

Gres może być wykonany w dowolnej kolorystyce, często spotkamy gres imitujący naturalny kamień. Płytki tego typu świetnie sprawdzą się w łazience zarówno na podłodze jak również na ścianie, mogą być te imitacje marmuru, piaskowca czy też granitu. Znajdziemy bardzo wiele kolorów, często płytki tego typu posiadają żyłki, fakturę upodabniające je do prawdziwego kamienia. Można wybrać kamień płytki imitujące kamień czerwony, zielony, niebieski z różnymi nieregularnymi wzorami, z pewnością dzięki temu nasza łazienka zyska wyjątkowy wygląd.

Interesującym przykładem gresu imitującego kamień jest płytka Egen Blue Stone, oferowany na stronie internetowej https://e-plytki.eu/pl/c/BLUE-STONE/7495. Jest to gres polerowany z przeznaczeniem na podłogi. Jest to płytka rektyfikowana, mrozoodporna która posiada klasę ścieralności PEI 3, charakteryzuje ją kolor niebieski z charakterystycznymi dla kamienia żyłami.